Локомотив (Русе) и Добруджа 1919 завършиха наравно 1:1 в дербито от четвъртия кръг на Североизточната трета лига. Мачът започна с равностойна игра.

През първото полувреме добричлии опитаха да изненадат домакините, но многоходовите им комбинации бяха лесно разгадавани от локомотивската отбрана. В 12 мин. гостите бяха близо до гол, когато топката срещна дясната греда на русенската врата при едно разбъркване в наказателното поле.

В 25 мин. „железничарите“ също „отговориха“ с греда. Динко Станчев проби мощно отбраната на Добруджа 1919 и отправи силен удар от дъгата на пеналтерията. Топката обаче срещна дясната сглобка на вратата, пазена от Николай Радомиров. До почивката липсваха чистите голови положения. Второто полувреме започна с вихрено начало и играта определено се пооживи. Първо, в 48 мин. топката профуча на педя над русенската врата, а в ответната атака Радомир Хараланов се оказа на чиста позиция, но би встрани. Малко по-късно Мартин Иванов също бе близо до гола. В 62 мин. обаче, Мартин Иванов изведе „железничарите“ напред в резултата. При центриране той се оказа непокрит в малкия пеналт и разстреля от упор Радомиров за 1:0.

В 71 мин. гостите успяха да изравнят. Петър Казаков намери младия Кристиан Пешков, които се вряза в защитата на Локо (Русе) и нисък шут намери мрежата зад Сашев. В 74 мин. новото попълнение в тима на „железничарите“ Александър Маринов, който влезе като смяна, пусна хубав пас към Радомир Хараланов, но последният би в аут. В последните минути на срещата Тодор Колев за Добруджа и Динко Станчев за Локо пропуснаха да донесат победата на своите. В крайна сметка, с оглед показаното на терена, този резултат вероятно бе приемлив и за двата отбора.

Локомотивци доказаха, че не отстъпват по нищо на един от фаворитите в Североизточната трета лига. От друга страна, като че ли от Добруджа 1919 се очакваше да подплатят амбициите си за първото място с повече аргументи на терена – нещо, което не се случи на стадион „Дунав“. След мача ръководството и спортно-техническият щаб на Локомотив (Русе) изказаха специалните си благодарности към всички футболисти на „железничарите“ за сърцатата игра и за пълното себераздаване на терена до последната минута. Русенци бяха изпратени от своите фенове с аплодисменти и ставане на крака след края на срещата.

В следващия кръг „железничарите“ гостуват на Калиакра (Каварна). Мачът е идната събота, 10 септември, от 17:00 ч. По същото време Добруджа 1919 приема новия лидер във временното класиране Септември ’98 (Тервел).

Локо (Русе): 99. Пламен Сашев, 3. Борислав Джарнавлиев, 20. Джан Али, 7. Атила Юмер, 23. Мартин Иванов, 24. Борислав Караиванов, 19. Живко Парашкевов /76 – 6. Станимир Ангелов/, 10. Ивайло Кирилов (капитан) /66 – 13. Александър Маринов/, 4. Ивайло Иванов, 11. Динко Станчев, 9. Радомир Хараланов /82 – 5. Станимир Петров/.

Добруджа 1919: 1. Николай Радомиров, 33. Иван Иванов, 3. Явор Колев, 17. Тодор Колев, 4. Даниел Граматиков, 14. Симеон Симеонов, 21. Васко Боев, 18. Стелиян Стоянов, 6. Петър Казаков, 9. Кристиан Пешков, 89. Станимир Андонов. /31. Емил Илиев, 83. Дейвид Филипов/.