Локомотив (Русе) спечели с 3:2 контролата срещу Бенковски в Бяла, играна тази сутрин. Динко Станчев вкара два гола през първата част, материализирайки тоталното превъзходство на „железничарите“. След почивката домакините вдигнаха оборотите и съумяха да изравнят резултата. В края на мача капитанът на Локомотив Живко Парашкевов бе точен от бялата точка и донесе крайния успех за русенци.

„Направихме силен мач, макар че играхме отново с камерен състав, поради отсъствието на титуляри като Огнян Брайнов и Мартин Иванов. Наложи се самият аз да изкарам 70 минути на терена. Доволен съм от показаното, особено през първото полувреме, когато играхме силно и създадохме много голови положения“, сподели играещият старши треньор на Локо (Русе) Ивайло Кирилов сред срещата.

През второто полувреме на вратата на „червено-черните“ застана Радосвет Христов, който ще бъде картотекиран в отбора за новия сезон в Трета лига. Наставникът на „железничарите“ очаква от Дунав като преотстъпен да пристигне и централният нападател Сонер Хюсеин, на когото ще се разчита да подсили атаката на „червено-черните“.

Локомотив (Русе) се представи срещу Бенковски (Бяла) в следния състав: Димитър Лазаров (Радосвет Христов), Мартин Рачев, Живко Парашкевов, Атила Юмер, Ивайло Иванов, Деян Руменов (Ивайло Кирилов), Мирослав Георгиев, Борислав Караиванов, Динко Станчев, Мартин Недков, Станимир Петров.

Следващата контрола на „железничарите“ ще бъде в събота, 5 август, когато ще гостуват в Гюргево на Дунаря.