Отборите на Пирин Гоце Делчев и Беласица Петрич завършиха наравно 1:1 в среща от 18-ия кръг на Югозападната трета лига. Така неврокопчани за втори път спряха лидера в групата,след като и мача през август в Петрич между двата отбора завърши 0:0.

Комитите открифа още в 6-тата минута с гол на новото попъление Патрик Попов. Бившият голмайстор на Несебър се възползва от грешка в защитата на домакините. Неврокопчани изравниха след 8 минути с дежурното попадение на Лъчезар Дафков. За преотстъпения от Септември Симитли футболист това бе 10-ти гол от началото на сезона.

Ключовият момент в срещата дойде в 43-тата минута. Тогава капитанът на петричани Марти Таушанов пропусна дузпа, отсъдена от глания съдия Георги Иванов. През второто полувреме Аспарух Смилков и Атанас Димитров-Джаич пропуснаха добри положения за Беласица.

В класирането тимът от Петрич е лидер с 43 точки,с точка повече от втория Марек. А Пирин Гоце Делчев e на 8-мо място с 26 точки.