Гранит Владая записа първа победа в Югозападната Трета лига. “Жълто-черните” досега имаха две ремита от началото на сезона.

Гранит спечели гостуването си на Пирин в Разлог с 2:0 в мач от 5-ия кръг на първенството. Люцкан Люцканов откри резултата в 5-ата минута с хубаво изпълнение.

После натискът на гостите продължи и 5 минути по-късно голмайсторът беше спънат от вратаря на домакините в наказателното поле, но Даниел Димитров, стреля слабо и стражът на Пирин спаси дузпата.

Димитър Великов реши всичко с втори гол за Гранит четвърт час преди края за крайното 0:2.

Гранит се изкачи на 12-о място във временното класиране с 5 точки. Пирин Разлог е 11-и със 7 пункта. В следващия кръг Пирин гостува на Левски Чепинци, а Гранит приема Сливнишки герой.