Септември (Симитли) победи ЦСКА 1948 с 2:0 в първата си контрола за лятото. През първото полувреме отборът от Симитли вкара два гола, пропусна дузпа и поне още две 100-процентови положения, така че столичаните се измъкнаха с най-малкото.

ЦСКА 1948 преговаря с Емил Гъргоров

Най-напред Борислав Хазуров пропусна сам срещу вратаря Кристиян Дяков, а в 28-та минута стражът спаси дузпа, изпълнена от Антон Гущеров. Малко по-късно, в 36-та минута, Хазуров откри след удар с глава отблизо, а в 43-та след центриране отдясно на Анатони Лулейски, Гущеров с удар от воле с левия крак вкара за 2:0.

През второто полувреме темпото спадна и ще се запомни единствено удар на Милен Кикарин в напречната греда в 55-та минута. Дебют за ЦСКА 1948 направиха Костадин Хазуров, Кирил Котев и Денис Пидев, които започнаха като титуляри. От състава отсъстваше Димитър Маймунков. / БТА