Отборът на Черноморец 1919 Бургас, воден от Слави Костенски, записа историческа победа с 1:0  на старта в Трета лига. "Акулите", които имат амбиция през настоящия сезон да се завърнат в професионалния футбол спечелиха много важен успех при визитата си на Родопа, а попадението падна в последните минути на срещата. Това е и първа победа за бургазлии, които не бяха печелили срещу този опонент в Смолян, а домакините отново се опитаха да измъкнат поне частичен успех. Двубоят вървеше към реми, но напористата игра на гостите след почивката даде резултат.

Главният арбитър Рюстем Карагерен на няколко пъти подминаваше очевадни нарушения в полза на гостите, а при едно от тях показа и жълт картон за симулация. Черноморец обаче не се отказа да търси успеха и той дойде в края на срещата. Преди това няколко удара на футболистите на гостите бяха спасени от стража на домакините. Отново нямаше деца, които да гонят топките, а това бе в плюс на домакините. В 84-та минута акулите стигнаха до успеха. След остро центриране на Милен Танев в наказателното поле, най-съобразителен се оказа бранителят Стоян Кижев, който се включи в атаката и засече с крак, пращайки топката под плонжа на вратаря Стилиан Ангелов за крайното 1:0 за тима от Бургас. Тимът на Слави Костенски ще отпътува за морето с трите точки.