Тимът на Ботев Ихтиман победи с категоричното 5:2 Септември II София в мач от 4-ия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата предложи куп интересни положения и голове.

Още във 2-ата минута Андонов откри резултата, а отново той удвои в 17-ата минута. До почивката пропуски направиха Курдов, Андонов и Коларов, а гостите стигнаха до равенство - 2:2 до почивката.

През втората част Ботев вкара нови три попадения дело на Коларов, Димов и Рангел Игнатов. Домакините имаха и още ситуции за гол, но вкараха само пет. Това беше и първи успех за момчетата на Валери Свиленов в първенството. С актив от 4 точки Ботев заема 12-ото място, а  Септември II София е на 9-ото с точка повече.

В събота (28 август) от 18:00 часа Ботев гостува на Пирин Гоце Делчев, който е на 4-ото място и още няма загуба в първенството.