Банско победи трудно ЦСКА 1948 с 1:0 в среща от първия кръг на Югозападната Трета лига. Единственото попадение бе дело на игаещия старши треньор на отбора Борис Галчев. Той се разписа от дузпа в 55-тата минута, отсъдена за нарушение срещу друг ветеран Боби Хазуров. Галчев в края на октомври ще навърши 39 години, но продължава да блести по футболните терени.

Двата отбора направиха здрав мач на стадион "Свети Петър". Хазуров пропусна сам срещу вратаря на гостите през втората част,своите шансове имаха и младите футболист на ЦСКА 1948. Двата отбора играха контрола преди 3 седмици в Добринище, която ЦСКА 1948 спечели с 2:1, но сега мача се разви коренно различно.

В следващия втори кръг Банско ще гостува на втория отбор на Славия, а ЦСКА 1948-3 приема Пирин Гоце Делчев, посочва Pirinsport.