Женският национален отбор на България по футбол загуби от Гърция в първата си световна квалификация в група 3 за Мондиала през 2011 година в Германия.

Момичетата на треньора Емил Атанасов отстъпиха с 0:1 пред близо 500 зрители на градския стадион в Ловеч. Нашите играха добре през първото полувреме, когато между 15-18 минути създадоха две три добри възможности за откриване на резултата, но нападателките ни ги проиграха.

В 53-та минута Димитра Пантелеяду бе изведена сама срещу българската вратарка Найденова и от близо я преодоля като вкара победното попадение за гъркините.

Те пропуснаха още една отлична възможност, при която топката се отби в гредата. Следващият мач на нашите националки е отново в Ловеч идната сряда срещу силния тим на Дания, който в първия си мач като гост победи Гърция със 6:0.

В групата са още отборите на Грузия и Шотландия. Срещу Гърция българките играха в състав: Найденова, Цекова (74-Панчева), П.Жекова, Л.Жекова (54-Боянова), Радойска, Стрезова, Войскова, Славчева, Кирева (83-Кошулова), Господинова, Костова.