Българският юношески национален отбор до 19 години претърпя загуба в последния си мач в групата си – 0:2 срещу Белгия, и няма да играе на европейските финали.

Момчетата на Ангел Стойков набраха само една точка в групата си след нулевото реми срещу домакина Испания. След това тимът ни бе победен както от Франция, така и от Белгия, все с по 2:0.

Юношите ни не успяха да реализират гол в трите си мача в своята група срещу силните  опоненти.

Първото полувреме срещу младите „червени дяволи“ българите не допуснаха гол и се прибраха на почивка при нулево равенство.

След антракта обаче Зибен Девале реализира за 0:1 в 58-ата минута, а второто си попадение белгийците отбелязаха в 67-ата минута чрез Люис Опенда.

България игра в състав: Шейтанов, Томбак, А. Христов, П. Христов, Турицов, Кабов /Гаврилов/, Исуф /Янков/, Костадинов, С. Иванов /Т. Иванов/, Кръстев и Тилев.

В другия мач в групата Франция успя да победи домакина Испания с 4:2 и по този начин „петлите“ спечелиха визата за европейските финали.