Юношеският национален отбор на България до 17 г. завърши 1:1 и във втория си мач от международния приятелски турнир, домакин на който е Хърватия. Съперник на "лъвчетата" бе Гърция, а преди три дни селекцията на Тодор Симов откри участието си в надпреварата с голово реми и срещу Турция (1:1).

На тежкия терен в град Пореч играта бе равностойна, като гръцкият отбор съумя пръв да открие резултата. Това се случи в 28-ата минута, когато Димитриос се оказа най-съобразителен при ъглов удар и прати топката в мрежата на българската врата.

След почивката "лъвчетата" взеха инициативата в търсене на изравнителното попадение и в крайна сметка успяха да стигнат до него осем минути преди края на редовното време. Голът за нашия тим бе дело на рожденика Емил Найденов, който се бе появил в игра в началото на второто полувреме.

До края на срещата нови попадения не паднаха и резултатът остана непроменен – 1:1. Последният двубой на България U17 е срещу домакините от Хърватия в четвъртък, 15 февруари.

Съставът на България: 12. Пламен Пенев, 22. Кристиан Йорданов, 15. Божидар Петров (60 – 17. Виктор Иванов), 21. Мартин Димитров, 5. Михаил Полендаков (60 – 4. Мерт Селим), 6. Симеон Цанев, 7. Стивън Стоянчов (60 – 19. Давид Димитров), 8. Михаил Петров, 14. Александър Джамов (46 – 10. Емил Найденов), 11. Васил Каймаканов, 18. Тарек Жензарли (60 – 16. Борис Тодоров)
Селекционер: Тодор Симов