Литекс победи с 3:0 младежкия национален отбор по футбол, в контролна среща, играна на Градския стадион в Ловеч. Ловчанлии бяха без състезателите си в мъжкия национален отбор, а титулярният страж Илко Пиргов получи почивка от Христо Стоичков. Селекционерът на младежите Михаил Мадански пък заложи на футболисти, родени през 1992 и 1993 година, с които ще гради гръбнака на тима си за следващия квалификационен цикъл.

Галин Иванов откри резултата в 36-та минута след като бе изведен от Небойша Йеленкович и прехвърли Димитър Евтимов с техничен удар. До края на полувремето трикольорите се отчетоха само с един далечен удар на Тодор Неделев, но топката мина над гредата.

Христо Стоичков направи доста промени на почивката, което даде резултат с няколко чисти голови положения за Литекс. В 71-та минута Герасим Заков оползотвори пробив на Румен Руменов, като получи топката и направи 2:0.

Младежите опитваха да застрашат вратата на „оранжевите“ предимно от статични положения, а промените на Михаил Мадански също не промениха много ситуацията.

Крайното 3:0 оформи Томи Костадинов, десет минути преди края на срещата, като засече с глава центрирането на Динчев.

Литекс - България-мл 3:0

1:0 Галин Иванов (36)

2:0 Герасим Заков (71)

3:0 Томи Костадинов (80)