Българският национален отбор по футбол до 17 години претърпя пълен крах в турнира „Кубок Развития” 2019. „Лъвовете” загубиха със звучното 0:10 от Белгия.

Старши треньорът Любомир Божанков не успя да намери начин да мотивира играчите си, които получиха цели 10 попадения в мрежата си в мача за седмото място  – по 5 в двете полувремена.

Турнирът се провежда в Минск, Беларус. Мачовете се играят в две части по 40 минути.

В събота тимът ни загуби от Таджикистан след изпълнение на дузпи. В редовното време от срещата отборът на Таджикистан поведе в 64-ата минута, но само 6 минути по-късно Кръстев изравни, с което оформи крайният резултат 1:1. При изпълнението на дузпите футболистите на Таджикистан отбелязаха 3 гола, а българите 2.