България загуби от Турция с 0:2 във втората среща от евроквалификационния турнир по футбол за юноши до 19 години.

Колективна грешка в отбраната на домакините доведе до откриване на резултата от Куру с глава още в 3-та минута. Десет минути по-късно Таркан Ялдъръм елиминира трима защитници на България и стреля технично за 2:0. Реферът отмени и трети гол на комшиите заради засада.

След почивката футболистите на Альоша Димитров опитаха да стигнат до обрат, но създадоха само 2-3 разбърквания пред турската врата, за да се стигне до победата на Турция с 2:0.

В другата среща, играна в Несебър, Дания надигра Фарьорски острови също с 2:0.

В понеделник младите лъвчета трябва да победят задължително Фарьорските острови, за да се надяват на класиране за следващата фаза.

Състави:

България: Караджов, Златков, Граматиков, Панов, Станчев, Александров /61 Димов/, Тачев, Мустафа, Михайлов /78 Чакъров/, Недялков, Йорданов.

Турция: Гюнок, Куру, Ялдъръм /83 Ялмаз/, Орнек /90 Азис/, Керас /87 Карача/, Мемиш, Шакир, Акцой, Куру, Карачан, Тактак.

Жълти картони: Куру и Керас за Турция и Панов и Александров за България.