Съдийска тройка от Португалия ще ръководи предстоящата приятелската среща между България и Парагвай. Главен рефер на мача ще е Фабио Верисимо, а негови помощници ще са Алваро Мешкита и Нуно Перейра. Четвърти съдия на двубоя пък ще е българският арбитър Никола Попов.

Любопитен момент от биографията на съдията е опит да окаже първа помощ на играч, който си е глътнал езика на терена. Фабио Верисимо се старае да помогне на Маурисио Антонио от Маритимо и да изчисти дихателните пътища на играча. Случката датира от 8 май 2016 година  - по време на двубой от португалското първенство между Маритимо и Бенфика.

Фабио Верисимо

източник: Gulliver/GettyImages

Защитникът на Маритимо получава контузия на главата в 53-ата минута, но след бързата намеса на футболисти, главния съдия и медицинския екип, е бил откаран в болница, а след кратко лечение и изписан. След 5 минутно прекъсване, заради стъписването, породило се на терена от контузията, главният рефер дава знак срещата да продължи.

Контролната среща между България и Парагвай ще се играе на 14 ноември на Националния стадион "Васил Левски" от 19:00 ч.