Белгийският топ арбитър Франк де Блеекере ще ръководи предстоящата евроквалификация между отборите на България и Англия, която ще се играе в петък от 21.15 часа на стадион „Васил Левски“.

Де Блеекере е добре познат на българския национален отбор. Белгиецът свири квалификацията между Швеция и България (3:0) през 2005 година, която ще се запомни с изгонването на националния треньор Христо Стоичков от резервната скамейка. Българите останаха още в 3-тата минута на второто полувреме с десет души, след като Благой Георгиев получи втори жълт картон за фаул срещу Фредрик Люнгберг. Това изнерви националния селекционер Христо Стоичков, който потърси сметка за това решение от рефера Де Блеекере. Белгиецът не се стресна от страховития вид на Стоичков и го изгони от резервната скамейка.

Франк де Блеекере бе четвърти съдия по време на мача между Левски и Виляреал от Лига Европа преди две години.

Последният голям двубой, който Франк де Блеекере свири бе полуфиналният мач реванш от Шампионската лига между отборите на Барселона и Реал Мадрид (1:1) на „Ноу Камп“ на 3-и май.