„Стана много добър мач. Доволен съм от всички.А най-съм доволен от старанието и дисциплината, която показаха всички на терена.”, заяви Христо Стоичков след победата над Латвия с 2:0. „ Не мога да подмина изключително добрата игра на Мариан Христов, който внесе спокойствие пред нашата защита. Пробвахме Кишишев и Пеев на различни постове в мача. Искахме да ползваме няколко варианта, които ми харесаха и тепърва ще ползваме.

Добро впечатление направиха всички. При гола Йовов се пребори за загубена топка, а младия Занев направи чудесен мач.

Момчетата са променили своето отношение след мача със Словакия. Резултат дадоха и разговорите, които проведох с всеки един от тях. Пропуските не ме притесняват. Когато нямаш положения няма как и да вкараме – това ще бъде трагично. Сега с Божинов, Генков и Йовов ще вкараме.

Ще дам почивка на Кишишев и Янков за мача утре, те ще играят по едно полувреме. Сега не мисля за мача с Албания, а само се радвам на оправданото доверие. Доволен съм от старанието, отношението и диалога с играчите.”, завърши изказването си пред българските журналисти националният селекционер.