Славия загуби от последния в румънското първенство Насионал Букурещ с 0:1 в контролна среща играна в Кипър. На терена в Агиа Напа „белите” изиграха борбен мач, в който съперниците им действаха откровено грубо, особено през първото полувреме. Най-чистото положение за гол бе пропуснато от Стефанов в 7-та минута, но той стреля покрай вратата пазена от Нае.

Двата жълти картона за Русу и Ереа бяха най-малкото с което се отърваха румънците за поредицата от груби нарушения срещу бели футболисти. Един от най-малтретираните на терена бе скандалният талант на Славия Николай Петров.

На почивката президентът на Славия Венци Стефанов заплаши, че ще извади отбора, ако съдията не бъде по-строг с грубианите в състава на съперника. Той се оплака от слабото съдийство на кипърския рефер и го нарече „кюфте”, а провинилите се румънци бяха определени като „футболни терористи”.

Второто полувреме Славия започна с четири смени. На вратата застана младият Петров, а в игра се появиха още Караславов, Керчев и Георгиевски. В 50-тата минута малко неочаквано гостите поведоха в резултата. Белите направиха фаул пред наказателното си поле. Зад топката застана Думитру, който се засили , но триково подаде на капитана Панк, който стреля прецизно покрай стената за 1:0.

Резултатът се запази до края на мача, а влезлият като резерва Тодор Колев на няколко пъти пропусна да изравни. Нападателят лекува лека настинка и това бе причината Андонов да го пусне чак в 56-тата минута. В 89-тата минута топнападателят на Славия излезе сам срещу резервния вратар на Насионал, но не успя да го преодолее.

След края на мача Альоша Андонов каза: „Не искам да коментирам съдийството. Моите упреци са към нашата игра и особено многото пропуски, които направихме. Смених толкова футболисти, заради тежките тренировки вчера и  така се опитах да натоварвам играчите равностойно. За пореден път се видя на кой можем да разчитаме и кой не заслужава да попадне дори в групата за нашите мачове”.

Славия - Насионал (Букурещ) 0:1