Юношеският национален отбор на България до 15 г. постигна победа с 2:1 над връстниците си от Северна Македония в последен мач от група "B" на приятелския международен турнир „Влатко Маркович“ в Хърватия. Така „лъвчетата“ си осигуриха трето място в групата и утре ще спорят с Узбекистан за петото място в крайното класиране на надпреварата.

През първата част България установи превъзходство, но така и не успя да преодолее отбраната на съперника. На почивката селекционерът Калоян Георгиев предприе четири смени, една от които – Марсел Бибишков, се превърна в героя на двубоя. В рамките на пет минути нападателят, който е син на бившия голмайстор на Пирин и Левски - Крум Бибишков, порази два пъти македонската врата и осигури успеха на нашия тим. До края Северна Македония успя да върне само едно попадение и така България регистрира първата си победа в турнира.

Съставът на България: 1. Стефан Смъркалев, 2. Кристиян Йорданов, 4. Михаил Полендаков, 20. Денис Станоев (41 – 19. Крум Стойчев), 6. Кристиян Ирмиев (41 – 22. Калин Любомиров), 8. Живодар Жеков (69 – 21. Ивайло Костов), 14. Михаил Петров, 16. Теодор Райков (41 – 5. Божидар Петров), 10. Виторио Шотев (49 – 18. Тарек Жензарли), 11. Александър Джамов (41 – 9. Марсел Бибишков), 13. Димитър Дограмаджиев (69 – 17. Юлиан Гилов)