България загуба от Румъния с 1:2 в мач от международния турнир по футбол за юноши до 16-годишна възраст, който се провежда в Могошоая /база на румънските национални отбори/.

Младите български футболисти поведоха в резултата в 13-та минута с гол на Станислав Иванов, който се възползва от отличен пас на Атанас Кабов. В 29-та минута Мартин Семерджиев за нарушение в наказателното поле получи червен картон от главния съдия, който отсъди и дузпа. От бялата точка Никошур Краю изравни - 1:1.

Любопитна подробност е, че голмайсторът Никошур Краю е играч на Реал Мадрид. В 64-та минута влезлият като резерва Роберт Молдовяну донесе победата на домакините - 2:1 за Румъния.

В другия мач от турнира отборът на Унгария победи Молдова с 2:0.

Стартов състав на България: Петър Петров, Георги Костов, Мартин Семерджиев, Петър Рогозански, Мартин Костадинов, Никола Савов, Александър Златков, Атанас Кабов, Иван Митрев, Иван Тилев, Станислав Иванов.

По-късно в игра влязоха Мартин Милков, Димитър Илиев, Илиян Илиев, Мартин Ковачев, Тони Иванов и Калоян Кръстев.