Българският национален отбор по футбол не успя да отбележи гол във вратата на Албания. Националите показаха безидейна игра и разчитаха в атака предимно на високи центрирания в предни позиции.

Най-чистото положение пред „трикольорите” през първото полувреме бе удар на Стилиян Петров от около 30 метра след подаване с пета на Димитър Бербатов 4-та минута, изстрелът срещна гредата.
Българите създадоха само още една опасност през първата част. Малко преди почивката с индивидуален пробив Христо Йовов нахлу отляво в пеналта и стреля, но защитник на гостите изчисти.
Христо Стоичков бе крайно недоволен от възпитаниците си и направи две смени още на почивката. Той извади Зоран Янкович и Христо Йовов и пусна в игра Светослав Тодоров и Димитър Телкийски.
Българите започнаха много по-мотивирано втората част, и за разлика от първото полувреме натиснаха гостите в тяхната половина.
В 54-тата минута се стигна до неприятната ситуация Албания да ни отбележи гол, но той не бе зачетен поради засада.
Три минути по-късно най-активният за българите през второто полувреме Димитър Телкийски центрира от ъглов удар, Георги Пеев стреля с глава, но албански защитник изчисти от голлинията.
В 64-тата минута Телкийски центрира на главата на Светльо Тодоров, но той удари гредата.
Минута по-късно Христо Стоичков направи последната си смяна – извади Георги Пеев и пусна Валери Божинов. В следващата атака албанската защита не успя да изчисти топката, тя попадна в непокрития Тодоров, но той от 6 метра стреля над вратата.
В 71-вата Каплани се опита да си изпроси дузпа, той се строполи в наказателното поле пред Иванков, но съдията Ериксон му вдигна жълт картон за симулация.
В 77-мата минута удар на Бербатов рикошира в крак на защитник и за малко да изненада вратарят Бечай, но той успя да избие в корнер.
Чавдар Янков в 82-рата минута стреля от далечно разстояние в горния десен ъгъл на Бечай, но той с върха на пръстите си изби. Малко по-късно Александър Тунчев стреля с глава след центриране на Телкийски от корнер, но вратарят спаси.
Няколко минути преди края на двубоя публиката започна да скандира „оставка” визирайки селекционерът Христо Стоичков и да освирква играчите.
В последната минута от даденото 3-минутно продължение след меле топката се озова в Бербатов, но той от 10 метра би право в ръцете на Бечай.
След края на мача Стоичков бесен се прибра в съблекалните, без да се спре при репортерите. Играчите аплодираха зрителите, но те им отвърнаха с освирквания.

Съставите на двата отбора:

България: 27. Димитър Иванков, 2. Радостин Кишишев, 3. Александър Тунчев, 4. Игор Томашич, 25. Лусио Вагнер, 8. Чавдар Янков, 19. Стилиян Петров, 13. Георги Пеев (65 – 10. Валери Божинов), 20. Зоран Янкович (46 – 22. Димитър Телкийски), 18. Христо Йовов (46 – 14. Светослав Тодоров), 9. Димитър Бербатов (капитан)

Албания: 1. Ариан Бечай, 2. Елвин Бечири, 4. Армен Далку, 28. Невил Теде, 5. Лорик Кана, 23. Алтин Хаджи(54 – 9. Едмонд Каплани), 24. Дебатин Цури, 14. Алтин Лала (капитан), 10. Кодиян Дуро (68 – 29. Ервин Булку), 22. Ерион Богдани, 11. Басард Бериша (80 – 8. Албан Буши)