Юношеският национален отбор загуби и третия си мач от квалификациите в Елитния кръг за ЕВРО 2016 - с 1:2 от Шотландия. Нашият тим бе в група 5, от която се класира домакинът на групата Хърватия.

С три минимални загуби, момчетата на Светослав Тодоров напускат битката. В пореден мач те нямаха никакъв късмет, и получиха гол от дузпа, и удариха греда.

През първото полувреме шотландците имаха лек превес, и откриха резултата в 15-та минута. Хардли се разписа с глава, след центриране на Бреслин.

Малко преди края на полувремето, от първия си точен удар във вратата, българите изравниха след контраатака. Краев направи добър завършващ пас, и намери Александър Георгиев, който реализира за 1:1.

Нейсбит бе спрян от гредата да изведе напред Шотландия още веднъж, преди почивката.

Българските юноши бяха по-дейни през второто полувреме, като направи няколко опасни атаки, които за малко не станаха попадения.

Въпреки лекото превъзходство на България, шотландците отново поведоха в 78-та минута. Венцислав Керчев извърши спорен фаул в пеналта, а Килти вкара дузпата за 1:2.

Александър Георгиев удари и греда в 87-та минута, но до края на двубоя не се стигна до повече голови възможности.

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, Атанасов, Керчев, Ан. Георгиев, Ал. Георгиев, Йорданов (64-Буров), Цвятков, Краев, Минков (17-Лясков), Димитров, Апостолов