Младежкият ни национален тим по футбол стартира по страхотен начин кампанията си по пътя към Европейското първенство през 2021 година. „Лъвчетата” разкъсаха Естония с 4:0 край Балтийско море и излязоха еднолично начело в своята група 5.

Младата звезда на ЦСКА Тонислав Йорданов се отчете с хеттрик в Талин, а другото попадение беше дело на Станислав Иванов от Левски. С тази победа младежката ни формация прекъсна 3-годишната си серия без успех при гостуване.

Тимът на селекционера Александър Димитров поведе още в 15-ата минута, когато Йорданов отбеляза с красив шут от пряк свободен удар. Шест минути преди почивката двамата играчи на „сините” Илия Юруков и Иванов комбинираха помежду си, за да отбележи вторият.

След почивката събитията не можеха да се развият по по-добър начин, защото само 3 минути след началото на второто полувреме Калоян Кръстев асистира за Йорданов, който покачи до 3:0.

В средата на втората част Йорданов оформи своя хеттрик след неточност в защитата на Естония.

Следващият мач на младежите е у дома на 10 септември, когато приемаме Русия.