България U19 се класира за Европейското първенство, което ще се проведе от 2 до 15 юли в Грузия. Българите се класираха за трето участие на европейско първенство, след като сториха това през 2008 и 2014 година. България спечели с 3:1 срещу Босна и Херцеговина последния си мач от група 5 на европейските квалификации. По този начин „трикольорите“ спечелиха групата със 7 точки. Националите трябваше задължително да спечелят, за да си осигурят класирането на Европейското първенство.

България поведе с 1:0 още в 4-та минута, когато Георги Русев реализира отсъдената дузпа в наша полза.

Босна можеше да изравни резултата в 27-та минута, но след удара на Сулич топката срещна напречната греда.

България удвои своята преднина в 29-та минута след гол на Петко Христов и асистенция на Георги Русев.

Калоян Кръстев се разписа за 3:0 в добавеното време на първата част, когато направи резултата 3:0.

Босна успя да върне само един гол дело на Демирович в 64-та минута.

Калоян Кръстев можеше да оформи своя хеттрик в 72-та минута, но ударът му бе отразен от Маркович.

Играчите на Босна доминираха до края на срещата, но българските футболисти съумяха да запазят аванса си от два гола и да се класират за европейското първенство в Грузия.

България: 1. Даниел Наумов, 2. Андреа Христов, 4. Ангел Лясков, 5. Петър Генчев, 7. Ивайло Найденов, 8. Георги Янев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Георги Русев, 15. Петко Христов, 16. Калоян Кръстев, 21. Асен Чандъров

Босна и Херцеговина: 1. Игор Маркович, 2. Санди Хушич, 4. Мато Станич, 5. Бесим Шербечич, 6. Емир Бийелич, 7. Амар Сулич, 8. Денис Жерич, 10. Зинедин Мустеданагич, 11. Ермедин Демирович, 13. Иван Миличевич, 14. Тони Никич

България - Босна и Херцеговина 3:1

1:0 Георги Русев 4'(дузпа)

2:0 Калоян Кръстев 29'

3:0 Калоян Кръстев 45+1'

3:1 Демирович 64'

НА ЖИВО МИНУТА ПО МИНУТА:

90+5' Край на мача!

90+5 Неточен удар на Ходжич.

90+4' Неточен удар на Станич.

90+2' Миличевич - жълт картон.

90+1' Никич - жълт картон.

89' Жълт картон за Демирович.

88' Неточен удар на Станич.

83' Станич стреля, но неточно в аут.

80' Добрев влезе на мястото на Йорданов.

78' Андреа Христов получи жълт картон.

72' Хубав удар на Кръстев, но Маркович спаси.

64' Гол за Босна - 1:3! Демирович изпрати топката във вратата на Наумов.

61' Бийелич получи жълт картон.

57' Климентов влезе в игра на мястото на Чандъров.

57' Ударът на Бийелич е неточен в аут.

57' Далечен удар на Хаджич, но аут.

56' Удар на Йорданов е спасен от Маркович.

53' Удар на Демирович, в аут.

46' Начало на второто полувреме!

45+2' Край на първото полувреме!

45+1' ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 3:0! Калоян Кръстев вкара за 3:0.

42' Георги Русев получи жълт картон.

36' Хаджич е сменен от Сулич.

32' Наумов получи жълт картон.

32' Ковачев влезе в игра на мястото на Найденов.

29' ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ - 2:0! Георги Русев асистира за попадението на Петко Христов.

27' Ударът на Станич е неточен.

27' Сулич стреля, но топката срещна напречната греда.

26' Наумов спаси удара на Станич.

19' Мустеданагич стреля, но неточно в аут.

15' Ново спасяване на Наумов, който отрази удара на Станич.

8' Жерич отправи неточен удар в аут.

7' Жерич отправи опасен удар, но Наумов спаси.

4' 1:0 за България! Георги Русев реализира наказателния удар.

3' Дузпа за България. Хушич фаулира Йорданов и съдията Адам Фаркаш посочи бялата точка.