Националният отбор по футбол за жени допусна съкрушителна загуба с 0:10 от Франция в европейска квалификация, играна на Градския стадион в Ловеч.

Двубоят се игра пред почти празни трибуни, но пък за сметка на това бе предаван на живо по Евроспорт, така че много хора имаха възможността да го наблюдават.

Зрителите обаче видяха огромна разлика в класите на двата отбора като българките просто бяха безпомощни срещу класните си съпернички.

Само за 10 минути гостенките демонстрираха класата си и без да си дават особен зор вкараха цели 4 гола – в 1-а, 6-та, 9-та и 10-та минути. След това французойките намалиха оборотите и до края на първото полувреме отбелязаха „само“ още 2 гола.

През втората част близо 30 минути „лъвиците“ не допускаха гол в своята врата, но след 73-та минута паднаха още 4 гола, с които резултатът стана двуцифрен. Деле и Тиней реализираха хеттрик, Ренард вкара 2 гола, а Бусалиа и Льо Зомер добавиха по едно попадение.

В класирането Франция е лидер с пълен актив от 9 точки от 3 мача. България е на последното място с 1 точка от 4 двубоя.