Националният отбор на България за жени започна отлично участието си в четиристранния международен турнир в НФБ „Бояна“ с категорична победа с 3:0 над Литва. „Лъвиците“ изнесоха много силен двубой и затвърдиха възходящата линия в представянето си в последните месеци.

start-photo.bg
68 снимки

Тимът на Силвия Радойска установи превъзходство още в началото и в 23-ата минута успя да излезе напред в резултата, след като Александра Янева бе изведена зад литовската защита и с прецизен изстрел над плонжа на вратарката направи 1:0.

До почивката нашият състав продължи да диктува събитията и на няколко пъти Попадинова и компания можеха да отбележат отново.

Това все пак се случи в 55-ата минута, когато масираният натиск на българките донесе резултат – Николета Бойчева центрира отдясно, топката прехвърли стража на Литва и непокритата Нора Димитрова покачи на 2:0.

В 82-ата минута влязлата след почивката Катрин  Караджова оформи крайното 3:0 след добавка.

Така „лъвиците“ се класираха за финала на International Women’s Cup 2023 и на 10 април от 17:00 ч. ще спори за трофея с победителя от днешния сблъсък между Косово и Латвия.

Съставът на България: 1. Роксана Шахънска, 3. Яница Иванова (81 – 19. Гергана Илийчева), 5. Нора Димитрова, 4. Мариела Недева, 18. Жасмина Атанасова, 22. Ивана Найденова, 9. Лора Петрова (85 – 20. Ивелина Павлова), 2. Николета Бойчева (85 – 21. Недред Заструг), 13. Александра Янева (71 – 17. Симона Петкова), 7. Евдокия Попадинова (81 – 11. Ивет Василева), 8. Полина Ръсина (46 – 15. Катрин Караджова)

Селекционер: Силвия Радойска