България и Северна Македония завършиха наравно 2:2  в среща от Лигата на нациите при жените. Мачът се игра на Националния стадион "Васил Левски" и предложи драматични моменти, завършвайки 2:2. Гентяна Рочи откри резултат с удар с глава отблизо в десетата минута. В 62-ата Улза Макзути покачи на 2:0 за гостенките. В 79-ата минута Леонора Желев намали резултата, а в самия край Полина Ръсина вкара за 2:2.

Гостенките откриха резултата в 10-ата минута, когато Гентяна Рочи откри резултата с глава.

startphoto.bg
72 снимки

В 62-ата минута обаче падна втори гол за съседките ни. Деветката Улза Макзути беше изведена сама срещу вратарката Роксана Шахънска - шут и 2:0 за Северна Македония.

Гостенките останаха с човек по-малко в 71-ата минута, когато Александра Марковска фаулира Евдокия Попадинова и получи втори жълт картон.

Българките намалиха изоставането си в 79-ата минута. Тогава Леонора Желева засече центриране от фал и след слаба намеса на вратарката на гостенките вкара за 1:2.

В 90-ата минута Полина Ръсина се възползва по чудесен и находчив начин от грешка на Лековска и отблизо направи 2:2.

Така “лъвиците” събраха актив от 5 точки и той се оказа достатъчен да финишират сред най-добрите втори тимове в Лига C заедно с отборите на Латвия и Черна гора. На 11 декември нашите момичета ще научат името на съперника си в плейофите за промоция, като това ще е някоя от селекциите, завършили на трето място в групите си в Лига B.

Баражите ще са в два мача на разменено гостуване и ще се проведат през пролетта на следващата година.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 4. Мариела Недева (78 – 8. Полина Ръсина), 3. Яница Иванова, 2. Николета Бойчева (к), 11. Кристиана Караиванова, 22. Ивана Найденова (69 – 20. Виктория Адрианова), 19. Йоана Станкова, 9. Лора Петрова, 13. Александра Янева (69 – 10. Леонора Желева), 14. Димитра Иванова (87 – 6. Силвия Кефалова), 7. Евдокия Попадинова (87 – 17. Симона Петкова)

Селекционер: Силвия Радойска