Тежка и неочаквана загуба с 0:4 от Уелс претъпяха младежките национали в мач от евроквалификациите зо 21 г. "Лъвчетата" бяха неузнаваеми и със сигурност ще помнят дълго 4-те звучни шамара, които получиха насред София. С хеттрик за "драконите" блесна Джак Вейл (27, 50, 73), разписа се и Уилям Сас-Дейвис (41).

Двубоят започна добре за играчите на Александър Димитров и положенията пред вратата на гостите се редуваха едно след друго. Още в 5-ата минута Филип Кръстев с удар по земя от границите на наказателното поле затрудни вратаря Бардън, но той успя да избие.  Четири минути след това Симеон Петров сбърка при изнасяне на топката и веднага последва извеждащ пас към Джак Вейл, който обаче беше в положение на засада. Секунди по-късно Филип Кръстев пусна хитро към Владимир Николов, но силният шут с левия крак на нашия капитан бе отразен от стража на Уелс.

В 13-ата минута Мартин Минчев увлече двама бранители и върна към Илия Груев, чийто удар обаче профуча далеч от целта. Филип Кръстев имаше нова възможност да открие резултата в 20-ата минута, но и този път загуби дуела с вратаря на гостите.

Късметът и страхотна намеса на Сас-Дейвис спасиха "драконите" от попадение в 25-ата минута. Владимир Николов задържа умело в наказателното поле и поднесе топката на Филип Кръстев, който хладнокръвно я насочи към вратата. Притичалият защитник на гостите обаче я изби пред голлинията.

Грешка на Светослав Вуцов в 27-ата минута даде аванс на Уелс. Той подцени една топка, навеждайки се аристократично да я улови и бе изненадан неприятно от Джак Вейл. Нападателят дебнеше внимателно и буквално открадна топката от ръцете на нашия страж, пращайки я с лекота в опразнената врата.

Голът смути "лъвчетата" и импулсът в играта им видимо спадна. В 38-ата минута бранителите изпуснаха Джоузеф Адамс, но той шутира право в ръцете на Вуцов.

В 41-ата минута обаче българската защита бе матирана за втори път. Рийс Хюз центрира от фаул в наказателното поле, където Християн Петров бе надигран във въздуха от Сас-Дейвис и ударът му с глава не остави шансове на Вуцов - 0:2.
Второто полувреме започна с една промяна в нашия състав. На мястото на Мартин Минчев в игра влезе Митко Митков. И това обаче не даде резултат, след като малко след почивката гостите направиха резултата класически.

Неориентирана игра на Виктор Попов в 50-ата минута на левия фланг позволи на Джоузеф Адамс да прехвърли цялата защита, а подаването му към нахлуващия на скорост Джак Вейл означаваше 0:3.

Малшансът продължи да преследва нашия тим и в 56-ата минута, когато получи шанс да обстрелва вратата на Уелс от непряк свободен удар в наказателното поле на гостите. Бардън, макар и с голяма доза касмет, спря тупалката на Мартин Петков.

Младежките национали получиха и четвърти гол в 73-ата минута. Вкара го отново Джак Вейл, който с глава оформи своя хеттрик пред пасивните погледи на цялата защита.

Това попадение съвсем скова момчетата на Александър Димитров, които трудно създаваха положения пред вратата на "драконите". Едва в 85-ата минута двойно подаване между Мартин Петков и Станислав Шопов изведе резервата на добра позиция, но слабият му удар бе уловен от стража Бардън.

БЪЛГАРИЯ - УЕЛС 0:4

0:1 Джак Вейл (27)
0:2 Уилям Сас-Дейвис (41)
0:3 Джак Вейл (50)
0:4 Джак Вейл (73)

БЪЛГАРИЯ: 12. Светослав Вуцов , 6. Виктор Попов (58 - 2. Асен Дончев), 20. Симеон Петров, 4. Християн Петров, 16. Мартин Дичев, 14. Филип Кръстев 76 - 7. Станислав Шопов), 5. Йоан Бауренски, 8. Илия Груев (76 - 13. Димо Кръстев), 9. Мартин Петков, 10. Владимир Николов – капитан (58 - 11. Димитър Тонев), 17. Мартин Минчев (46 - 19. Митко Митков)
Селекционер Александър Димитров

УЕЛС: 1. Даниел Бардън, 3. Едуард Джоунс, 4. Уилиям Сас-Дейвис, 5. Морган Бойс – капитан, 2. Финли Стивънс, 11. Джоузеф Адамс, 6. Даниел Уилямс, 8. Сам Боуен, 14. Самюел Пиърсън, 9. Джак Вейл, 10. Рийс Хюз