Българският национален отбор по футбол приключва с победа 2017-та година, след като се наложи с 1:0 над Саудитска Арабия в контролна среща.

Двубоят се игра в Лисабон, Португалия, като имаше доста положения, но и отлични изяви на двамата вратари. Единственото попадение срещу участника на Мондиал 2018 Саудитска Арабия реализира Ивелин Попов в края на двубоя.

България доминираше във владението на топката през първото полувреме, като отправи и доста удари към вратата на съперника, на които обаче им липсваше точност.

Двата състава имаха по едно чисто голово положение преди почивката.

Спас Делев бе изведен страхотно в наказателното поле на Саудитска Арабия в 24-та минута, но ударът му от движение мина на сантиметри от гредата.

В самия край на полувремето, грешка в българската отбрана можеше да даде аванс на символичните домакини. Николай Бодуров върна с глава неразчетено към Пламен Илиев, Абу Радия Муханад за малко да се възползва, но Михаил Александров изби от голлинията.

Второто полувреме поднесе повече емоции, като и саудитите погледнаха по-сериозно към вратата на Пламен Илиев.

Илиев имаше две важни намеси още в първия четвърт час от мача, като извади страхотни топки - първо удар на Ал Фатил Мохамед от 5-6 метра с глава, а след това и шут на Мувашар Салман.

Още в първата минута от подновяването на играта пък Мартин Райнов бе изведен от Ивелин Попов на чиста позиция фронтално срещу вратата на домакините, стреля силно, но топката мина отново на сантиметри от вратата.

Георги Миланов, Андрей Гълъбинов, Александър Тонев се появиха един по един в игра, а в края на мача дебют за националния направи и Иван Минчев.

Натискът на България се засили в последните 15 минути и след още няколко пропуска на Райнов, Гълъбинов и Попов, най-после гол падна в 81-та минута. Георги Миланов с технично центриране отляво намери Ивелин Попов, който засече с глава от границата на малкото поле.

Саудитска Арабия доигра мача с 10 души, след като Аларби Мансур бе изгонен директно, след много грубо влизане в краката на Георги Миланов.

Как протече срещата може да си припомните тук

Саудитска Арабия: Уалид Абдула, Мансур ал Харби, Саед ал Мовалад, Мохамед Ал Фатих, Мохамед Ал Кабрани, Тайшир Ал Джасим (Яхия Ал Шахри), Салман ал Моашер, Ноа Ал Муса (89- Хюсеин Ал Мокауи), Али Ал Закаан, Абдулмаджед Ал Сулайхем (Уалид Бакшуаин), Муханад Асири

България: Пламен Илиев, Михаил Александров, Николай Бодуров, Васил Божиков, Антон Недялков, Георги Костадинов, Тодор Неделев (62- Андрей Гълъбинов), Симеон Славчев (61- Георги Миланов), Мартин Райнов, Ивелин Попов (90+3- Иван Минчев), Спас Делев (77- Александър Тонев)