България записа трета поредна победа под ръководството на Младен Кръстаич. "Трикольорите" се справиха с 2:0 като гости на Кипър в контролна среща. Головете за успеха на нашите вкараха Кирил Десподов (24) и Спас Делев (72) след страхотна многоходова атака.

Родните футболисти изиграха много силен мач и не оставиха никакво съмнение в превъзходството си над отбора от Острова на Афродита. През първата част Десподов пропусна отличен шанс, а след това удари и греда.

В неделя България се изправя контрола срещу Люксембург.

start-photo.bg
96 снимки

Срещата започна с по-добри действия на "лъвовете". Още след минута игра Кирил Десподов намери Илиан Илиев пред наказателното поле, а халфът на Аполон Лимасол отправи удар, който Панай спаси. В 9-ата минута Десподов намери коридор и отправи удар, но не затрудни стража на домакините.

В 18-ата минута Антон Недялков с дълъг пас изведе на скорост Десподов сам срещу вратаря. Капитанът на "трикольорите" опита да прехвърли излезлия напред вратар Панай, но прати топката над горната гредата. Само три минути по-късно Илиев получи отляво и намери Десподов на дузпата. Нападателят отправи удар, който Антониадес изби от голлинията.

По-добрата игра на България даде резултат в 24-ата минута. Спас Делев отне топката от кипърски защитник, напредна в полето на домакините и изведе Десподов сам срещу Панай отляво. Нападателят този път на сбърка и с прецизен удар матира стража на кипърците за 0:1.

В 33-ата минута Кипър пропусна първата си страхотна възможност за гол. Питас беше изведен зад отбраната на българите, навлезе в наказателното поле и отправи удар, с който преодоля Даниел Наумов, но Петко Христов успя да изчисти от голлинията.

В 42-ата минута гредата спаси кипърците от втори гол. Йоан Стоянов отне топката от противников футболист на аутлинията и намери Десподов в наказателното поле. Капитанът на "лъвовете" нанесе удар, който след рикошет в кипърец среща страничната греда, а след това Панай изчисти.

На полувремето Младен Кръстаич замени Никола Илиев и Илия Груев с Филип Кръстев и Янис Карабельов. След час игра Какули се възползва от изнесената високо защита на българите и напредна с топката. Нападателят опита успоредно подаване за връхлитащия в наказателното поле Питас, но не сполучи и Недялков изчисти. Секунди по-късно Кастанос шутира от далечна дистанция, но безкрайно неточно.

В 72-ата минута България стигна до втори гол. Десподов получи от Илиан Илиев отдясно и с чудесно центриране намери оставения непокрит от противниковата защита в наказателното поле Спас Делев. Нападателят овладя на гърди и останал очи в очи с вратаря не сбърка за 0:2.

Малко след попадението Кристофи удари с лакът в лицето Димо Кръстев, като по този начин разкървави българския защитник. В добавеното време на мача Десподов се озова на стрелкова позиция, но ударът му рикошира в противников футболист и излезе в корнер.

Кипър - България 0:2

0:1 Кирил Десподов (24)

0:2 Спас Делев (72)

Кипър: Панай, Андреу, Шелис, Лайфис, Антониадес, Кастанос, Гогич, Кириаку, Питас, Лойзу, Какули

Резерви: Деметриу, Софрониу, Мамас, Економидес, Ефрем, Кристофи, Сполярич, Панайотиу, Уийлър, Антониу, Кореа, Йоану, Харалампус,

Селекционер: Тимур Кецбая

България: Даниел Наумов, Йоан Стоянов, Петко Христов, Димо Кръстев, Антон Недялков, Марин Петков, Никола Илиев, Илия Груев, Илиан Илиев, Спас Делев, Кирил Десподов

Резерви: Иван Дюлгеров, Светослав Вуцов, Иван Турицов, Пламен Гълъбов, Янис Карабельов, Георги Русев, Радослав Кирилов, Станислав Шопов, Димитър Велковски, Филип Кръстев, Валентин Антов, Християн Петров, Матео Стаматов