Националният отбор на България до 19 г. победи с 1:0 Северна Македония в контрола, играна в Правец. Единствения гол в мача вкара юношата на Ботев Пд Никола Илиев, който е играч на Интер. Той се разписа в 51-ата минута след самостоятелен пробив и донесе успеха на тима, воден от селекционера Ангел Стойков. В състава на нашите личаха имената на още двама играчи от Италия - вратарят Иван Андонов и капитанът Димо Кръстев, които са футболисти на Фиорентина.

През първата част играта беше равностойна, но липсваха голови полжения. Малко след почивката Никола Илиев напредна отляво, финтира съперник и с премерен удар прати топката зад гърба на вратаря на македонците. Малко по-късно той  можеше да удвои, след като получи добър пас от Мартин Сораков, но ударът му мина покрай вратата.

До края на мача България продължи да бъде по-активният тим на терена, но не успя да вкара втори гол. Гостите от своя страна с нищо не застрашиха вратата на нашите, а в самия край на двубоя останаха и с човек по-малко, след като капитанът им Бехар Фета видя на два пъти жълтия цвят на картона.

В събота (5 юни) от 11:00 часа в Правец двата отбора ще изиграят още една контрола.

БЪЛГАРИЯ - СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ 1:0

1:0 Илиев (51)

БЪЛГАРИЯ: 1. Иван Андонов, 21. Александър Бучков, 3. Мартин Христов, 5. Панайот Пасков, 20. Александър Георгиев, 6. Димо Кръстев, 22. Пламен Цончев, 8. Мартин Хайдаров, 7. Мартин Сораков, 9. Мартин Смоленски, 10. Никола Илиев

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ: 1. Стефан Митрев, 10. Октай Ракипи, 7. Бехар Фета, 13. Кристиян Тасевски, 15. Александър Коцев, 9. Дашмир Елези, 2. Люпче Кудев, 5. Давид Бошевски, 20. Джемал Яхижи, 4. Самет Реджепи, 11. Емир Сайтоски