Младежкият национален отбор на България  буквално разби своите връстници от Албания с 4:0. Станислав Шопов откри след само 2 минути игра. Три минути по-късно Симеон Петров удвои. Илия Груев направи резултата 3:0 минути по-късно. Владимир Николов беше точен в 68-та минута, което се оказа и последният гол в мача.

19 снимки

Родните "лъвчета" направиха чудесен старт на срещата. След флангова атака от дясната страна се стигна до центриране, което се оказа лесна плячка за Станислав Шопов на задната греда, който вкара на опразнената врата за 1:0.

След само 3 минути нещата станаха още по-добри за родните национали, след като Симеон Петров вкара за 2:0, възползвайки се от голямо разбъркване пред вратата на албанците. Разгромът вече изглеждаше пълен след само още 7 минути, когато Станислав Шопов и Илия Груев разиграха на двойно подаване, а последния разстреля Лароши за 3:0.

В следващите минути албанците предприеха няколко сменн и се опитаха да застрашат българската врата, но Вуцов се справи уверено с удар от дистанция на съперников играч. В 32-ата минута Вуцов улови далечен шут на футболист на Албания.

В 41-ата минута Димитър Митков се отчете със сериозен пропуск. Той засече центриране от десния фланг, но ударът му премина над вратата. Минута преди края на първото полувреме Светльо Вуцов запази вратата си, след като Марк Бушай се отскубна зад гърба на защитата. Стражът блокира удара на нападателя и запази преднината от три гола за България.

През втората част темпото спадна значително, но все пак момчетата на Александър Димитров отново успяха да увеличат аванса си. Резервата Владимир Николов  успя да се възползва от поредната добра комбинация в бяло, за да направи аванса 4:0.

До края на мача нови попадения не паднаха и така "лъвчетата" се поздравиха със заслужена победа.

България - Албания 4:0

1:0 - Станислав Шопов (2)

2:0 - Симеон Петров (5)

3:0 - Илия Груев (10)

4:0 - Владимир Николов (68)

Ето и съставът на България: Светослав Вуцов, Виктор Попов, Симеон Петров, Тихомир Димитров, Мартин Дичев, Емануел Мирчев, Илия Груев, Станислав Шопов, Митко Митков, Мартин Минчев, Димитър Митков;

Албания: Лароши, Драгоши. Калай, Смалай, Гята, Мехмети, Карай, Бушай, Исмайлгеци, Вангьели, Марку,