Халфът на Ливърпул Джердан Шакири изрази интересно мнение след победата на Швейцария с 3:1 над България на старта на световните квалификации. Гостите вкараха три безответни гол само в рамките на 13 минути, но според Шакири, мачът в София не е бил никак лесен.

„Може да е изглеждало лесно, но на терена ни бе трудно. Показахме много добра игра през първото полувреме и решихме мача в първите 15 минути, което бе добре за нас. Важно бе да започнем с победа и успяхме. Второто полувреме не бе най-доброто за нас. Допуснахме грешка при гола на България, а това даде на съперника по-голяма увереност.

"Можеше да вкараме още голове. Имам добри спомени от мачовете с България, особено от един мач в Швейцария, когато вкарах хеттрик. Щастлив съм, че взехме трите точки", добави фубтолистът на Ливърпул.