Русия U21 се наложи с 2:0 над България U21 в двубой от квалификациите за Европейското първенство догодина. Руснаците ни посякоха още в първата минута с гол на Максим Глушенков, а в 65-ата минута резервата Игор Дивеев удвои домакинския аванс, който до края на срещата остана непроменен.

Така, при оставащи четири двубоя от група 5, младежите ни все още имат шансове за класиране на Евро 2021, но те са илюзорни, тъй като зависят от редица други обстоятелства.

Двубоят стартира кошмарно за "лъвовете", които влязоха в ролята на догонващи още в първата минута на мача. Само 28 секунди бяха необходими на Максим Глушенков да овладее доброто подаване на Константин Кучаев, да преодолее Ангел Лясков и с точен удар по земя да изпрати топката в мрежата на Даниел Наумов.

Малко след това дойде и първият удар на нашите. Тонислав Йорданов застана зад топката при изпълнение на свободен удар, но опитът му бе неточен и отлетя встрани от вратата на Матвей Сафонов.

В 12-ата минута Иван Игнатиев отправи мощен снаряд към вратата на Наумов, но топката срещна тялото на Петко Христов. При следващата си атака руснаците можеха да удвоят аванса си, след като Глушенков засече центриране и опита удар, но за щастие, Даниел Наумов отрази опита на руснака.

След четвърт час българите отвърнаха с атака, завършила със силен шут на Валентин Антов към вратата на Сафонов, който обаче уцели право стража на Сборная. Малко след това, при нова атака на "лъвчетата", Станислав Иванов изпрати топката към Калоян Кръстев, който обаче се размина с нея и не успя да отправи удар.

До края на първата част играта се развиваше изцяло в половината на българите, които все пак не допуснаха ново попадение и се прибраха с един гол пасив на почивката.

Втората част стартира както завърши първото - с атака на Русия. Сборная веднага стартира офанзива и стигна до наказателното ни поле, където обаче Наумов внимаваше и изби топката. В 53-ата минута Иван Игнатиев се впусна напред в наказателното поле на "лъвовете" и отправи удар, но опитът му бе успешно париран от Петко Христов.

След час игра Игнатиев получи нов шанс да се разпише, но Наумов отново бе на правилното място и спаси вратата си от ново попадение.

В 65-ата минута обаче руснаците отправиха нов удар, който бе избит от Наумов, но топката достигна до Роман Евгениев, който се справи с двама български защитници и подаде към влезлия от пейката Игор Дивеев, който с мощен удар бомбардира българската врата за 2:0.

Сериозна грешка на Ангел Лясков секунди по-късно можеше да коства трето попадение във вратата на България и само късметът опази мрежата ни от трето попадение.

Последните минути на срещата преминаха изцяло под ръководството на Сборная. В 83-ата минута Данил Круговой отправи мощна тупалка към нашата врата, но Наумов за пореден път демонстрира страхотен нюх и опази мрежата си.

Русия U21 - България U21  КР 2:0
1:0 Максим Глушенков 1'
2:0 Игор Дивеев 65'

Състави:

РУСИЯ U21: Матвей Сафонов, Николай Расказов, Игор Дивеев, Роман Евгениев, Данил Круговой, Константин Кучаев, Иван Игнатиев, Иван Обляков (к), Максим Глушенков, Данийл Лисавий, Наил Умяров

Селекционер: Михаил Галактионов

БЪЛГАРИЯ U21: Даниел Наумов (к), Андреа Христов, Ертан Томбак, Ангел Лясков, Валентин Антов, Ивайло Найденов, Илия Юруков, Тонислав Йорданов, Станислав Иванов, Петко Христов, Калоян Кръстев

Селекционер: Александър Димитров

Съдия: Арда Кардашлер, Турция
Стадион: "Арена Химки", Русия

В другите мачове от нашата група Латвия направи изненадата и открадна точка от Сърбия, а Полша разгроми Естония с 6:0.