Юношите на България до 18 години бяха победени от връстниците си от Австрия с минималното 0:1. Единственото попадение на Националната футболна база в Бояна вкара Тим Трюмер още в първия четвърт час.

Вундертима надигра категорично родните национали, особено през втората част, когато създаде куп положения, но не реализира втори гол. През първите 45 минути „трикольорите“ стояха значително по-добре и опитваха да изненадат опонента с контраатаки, но безуспешно.

start-photo.bg
55 снимки

След спокойни първоначални десетина минути Австрия успя да поведе в резултата. Тим Трюмер бе изведен сам срещу Алекс Божев и технично преодоля вратаря на ЦСКА, останал очи в очи с него - 0:1.

След попадението си австрийците имаха още няколко добри възможности да удвоят. Те контролиха топката през по-голямата част от първите 45 минути и притискаха сериозно "трикольорите". От своя страна, родните национали чакаха повече шанс на контраатака, като на няколко пъти можеха да изненадат противника.

В началото на втората част гостите продължиха доминацията си, като изпуснаха няколко стопроцентови положения за гол.

Към края на срещата и австрийциите понижиха нивото си. Те продължиха да владеят топката в по-голямата част от времето, но не атакуваха особено настъпателно и предпочитаха да пестят сили, докато българските футболисти завършиха срещата без чисто голово положение.

FT/ България U18 - Австрия U18 0:1

0:1 Тим Трюмер 13`

България: Алекс Божев, Валентин Йотов, Росен Божинов, Михаил Цонев, Росен Маринов, Илиан Антонов, Захари Атанасов, Антоан Стоянов, Константин Павлов, Асен Митков, Борислав Маринов

Селекционер: Ангел Стойков

Австрия: Кенан Юсич, Тим Трюмер, Якоб Шолер, Давид Пучка, Деян Радонич, Доминик Лехнер, Диего Матричсх, Оливер Лукич, Муханит Ибрахимоглу, Марсел Морсвитер, Мориц Нюман

Селекционер: Оливер Редерер