Националните отбори по футбол на България и Сърбия до 21 години не успяха да довършат контролната среща помежду си. Двубоят на на базата в "Бояна" беше прекратен на почивката при резултат 1:1 заради проливния дъжд и гръмотевичната буря, която се изви над София.

Иначе Петър Ратков откри резултата за гостите в 8-ата, но в 36-ата минута Емил Цанов изравни.

Гостите от Сърбия първи успяха да поведат в осмата минута чрез Петър Ратков, който бе изведен очи в очи с Християн Славков. Селекцията на Александър Димитров реагира мигновено и малко след това Росен Стефанов можеше да възстанови равенството, но ударът му с глава премина встрани от вратата, пазена от Филип Станкович.

Българският тим стигна до абсолютно заслужено равенство в 37-та минута. Тогава Емил Ценов не остави никакви шансове на Станкович с удар от границата на наказателното поле. Няколко минути по-късно и Симеон Александров можеше да се разпише, но хубавият му далечен изстрел попадна в обсега на сръбския вратар.

На почивката главният съдия Венцислав Митрев прецени, че второ полувреме няма да има заради проливния дъжд и лошите условия.

България U21 - Сърбия U21 - 1:1

голмайстори: 0:1 Петър Ратков 8, 1:1 Емил Ценов 36

Състав на България: Християн Славков, Велислав Боев, Мартин Христов, Росен Стефанов, Емил Ценов, Симеон Александров, Борислав Станков, Мартин Стойчев, Иван Тасев, Мартин Смоленски и Кристиян Стоянов.

Състав на Сърбия: Филип Станкович, Виктор Роган, Никола Петкович, Михало Илич, Петър Ратков, Милош Пантович, Владимир Лучич, Урош Лазич, Стефан Обрадович, Владимир Милетич и Игор Миладинович.