Националният отбор на България по минифутбол записа победа и загуба в първия ден от Лигата на нациите в Словакия.

В първия си мач за деня момчетата на Николай Михов отстъпиха след голяма битка на бившия световен шампион Чехия с 1:2. Първото полувреме премина равностойно и до гол не се стигна. След почивката съперникът поведе с гол на Йозеф Странски. Нашият тим изравни с попадение на футболиста на годината в България Любомир Генчев. Скоро след това Станислав Марик донесе успеха 2:1 за  чехите.

Часове по-късно България спечели с 6:3 срещу Израел, който загуби от Словакия с 0:1 в първия си мач. Още с първия съдийски сигнал нашият отбор натисна и  Николай Маринов откри резултата. По веднъж вкараха Никола Праматаров, Илиян Генадиев, Мирослав Кайряков, Дени Костадинов и Добрин Петров, за когото това бе първи гол за националния тим.

Утре от 11:00 часа българско време е мачът със Словакия.

Съставът на България: Илиан Генадиев, Добрин Петров, Любомир Генчев, Николай Маринов, Ивайло Тодоров, Ангел Рахов, Веселин Филипов, Денис Иванов, Николай Иванов, Никола Праматаров, Явор Генчев, Неделиан Костадинов, Димитър Каров, Мирослав Кайряков, Тодор Малинов