Селекцията на България U17 отстъпи през тази на Нидерландия U17 с резултат 1:3 в първи двубой за "лъвчетата" от финалната фаза. С голът се отчете Мартин Георгиев в 10-а минута. Мисехюи изравни в 30-а минута. Бабади направи обрата пълен в 60-а минута. Ван Хуйсен в крайна сметка оформи и крайното 3:1. Нашите "лъвчета" успяха да се противпоставят достойно и ще гледат с оптимизъм към следващите мачове.

БФС
12 снимки

"Лалетата" започнаха като по-силния тим, притискайки нашите момчета в първите минути. Именно нашите момчета обаче нанесоха първи удар.

В 10-а минута, след центриране от статично положение, Мартин Георгиев се оказа най-съобразителен, изпреварвайки вратаря на Нидерландия и вкарвайки за 1:0.

Само две минути по-късно можеше да водим с 2:0. След хубава контраатака Петър Кирев се оказа на голова позиция, но ударът му срещна само гредата на вратата на панираните нидерландци.

Гостите опитаха да реагират. В 27-а минута Яден Слори излезе на стрелкова позиция, но стреля много слабо и Божев спаси без проблем.

В 30-а минута обаче нямаше прошка. След поредната продължителна атака Габриел Мисехюи се оказа най-съобразителен и изравни. След нови 3 минути Божев трябваше да се намесва, за да предотврати и гол след удар на Ван Дуйсен.

Гостите продължиха да доминират и в последната минута на частта Мисехюи отправи мощен удар към вратата на Божев, но малко встрани.

В 57-а минута Мисехюи продължи да тормози защитата на българите. След негов удар Божев отново трябваше да избива в корнер. Секунди по-късно "лалетата" нацелиха греда след удар на Хуйсен с глава.

В 60-а минута обаче гостите достигнаха до своя гол. След поредната многоходова атака Мисехюи намери Бабади, който с помощта на гредата вкара за 2:1.

В следващите минути родните национали стабилизираха представянето си, но "лалетата" седяха стабилно и контролираха темпото. Секунди преди края на мача ван Хуйсен покачи на 3:1, което беше и крайният резултат.