На днешния ден през 1995 година националният тим на България прави един от най-забележителните си мачове. На препълнения „Васил Левски“ родните „лъвове“ постигат знаменит обрат над Германия в европейска квалификация, който класира страната ни на финалите в Англия.

Под проливния дъжд в София, Германия успява да поведе в резултата с 2:0 след голове на Юрген Клинсман в 18-ата минута и Щрунц в 44-ата. „Трикольорите“ обаче съумяват да се върнат в мача с гол последните секунди на първата част, дело на Христо Стоичков от дузпа.

През второто полувреме „лъвовете“ правят и немислимото. Нова дузпа за България е превърната в нов гол от Стоичков за 2:2, а Емил Костадинов носи ценните три точки с точен изстрел в 69-ата минута.

Само година по-рано, България бие Германия и на световните финали в САЩ с 2:1, изхвърляйки по този начин Бундестима от надпреварата.

БЪЛГАРИЯ – ГЕРМАНИЯ 3:2

"Васил Левски", 45 000

България: Михайлов, Кременлиев,Иванов, Хубчев, Цветанов, Йорданов (63 - Емил Костадинов), Янков, Лечков (80 - Наско Сираков), Балъков, Пенев, Стоичков

Старши треньор: Димитър Пенев

Германия: Кьопке, Замер, Ройтер, Бабел, Хелмер, Баслер (80 - Мьолер), Щрунц (90 - Кирстен), Айлц, Хеслер, Клинсман, Херлих

Старши треньор: Берти Фогтс