Националният женски отбор на България по футбол загуби с 0:2 от Румъния в контрола, играна в Букурещ. Двубоят бе последна репетиция преди дебютното участие на „лъвиците“ в УЕФА Лига на нациите през септември.

Тимът на селекционера Силвия Радойска стартира много добре двубоя и владееше инициативата до средата на първата част. Нашите момичета пресираха високо съперника и стигнаха до няколко ситуации за гол, които обаче не успяха да реализират.

България футбол жени

източник: официален сайт на БФС

След 30-ата минута домакините се активизираха и успяха да поведат в резултата след сериозна грешка в нашата отбрана, довела до наказателен удар в 39-ата минута. Точна от бялата точка бе Рус, а в продължението на първото полувреме се стигна до втора дузпа в полза на Румъния, отсъдена за нарушение на Йоана Станкова. Този път зад топката застана Ватафу, но и тя не сгреши и Румъния поведе с 2:0.

Втората част протече равностойно и с много единоборства, но двата тима рядко стигаха до изгодни положения и логично резултатът не бе променен.

Стартов състав на България: 23. Виктория Иванова, 3. Яница Иванова, 4. Мариела Недева, 5. Нора Димитрова, 11. Кристиана Караиванова, 19. Йоана Станкова, 22. Ивана Найденова, 9. Лора Петрова, 13. Александра Янева, 14. Димитра Иванова, 7. Евдокия Попадинова
Селекционер: Силвия Радойска