Юношеският национален отбор на България до 19 години отстъпи с 0:3 на връстниците си от Сърбия в първата от двете контролни срещу между двата тима на сръбска земя.

Домакините започнаха по-напористо и взеха удобна преднина в средата на първата част. Деян Зукич откри резултата в 17-ата минута след изпълнение на корнер и удар с глава, а в 22-рата неразбирателство в българската отбрана доведе до втори гол в полза на съперника, след като Мартин Атанасов намери собствената си врата.

До почивката българите се опитаха да отговорят, но така и не успяха да се разпишат във вратата на Мицовиц. В 55-ата минута Сърбия стигна до трето попадение чрез Видосавлевич.

Втората проверка между Сърбия U19 и България U19 ще се изиграе на 12 март от 13:00 часа.

Съставът на България: Иван Дичевски, Александър Ганчев, Димитър Жеков, Християн Петров, Мартин Атанасов, Димитър Стоянов, Кирил Киров, Александър Тодоров, Кристиан Добрев, Владимир Николов, Денислав Ангелов

Рез.: Йоан Бауренски, Петър Караангелов, Мартин Смоленски, Кольо Станев, Стефан Каменов, Томислав Папазов, Ивайло Иванов, Асен Дончев

Селекционер: Ангел Стойков