Италианският национален отбор пристигна в София за световната квалификация с България. Двубоят е утре от 21.45 часа на Националния стадион "Васи Левски".

"Адзурите" кацнаха по обяд в столицата.

От състава на Италия отпаднаха трима играчи, които бяха в групата за предишния мач на тима срещу Северна Ирландия в четвъртък. Франческо Капуто, Доменико Берарди и Джорджо Киелини са контузени и не пътуваха с тима за София.

Нападателят на Сасуоло Берарди, който вкара първия гол за успеха с 2:0 над северноирландците, е получил лека травма. Неговият съотборник в Сасуоло Капуто не игра в четвъртък, но също е с контузия, получена на тренировка.

Централният защитник на Ювентус Джорджо Киелини започна като титуляр срещу Северна Ирландия, но отново е усетил болки и му е дадена почивка, за да не се натоварва допълнително след серията от контузии, които лекува през последните два сезона.

Италия гостува на България утре, а след това пътува за Вилнюс за мача с Литва на 31 март.