Юношеските национални отбори на България U18 и Полша U18 завършиха при 1:1 в контрола. Резултатът бе открит от Дзюба в 15-ата минута. Константин Павлов изравни малко след началото на втората част. Полша удари и греда в края на мача, но все пак двата отбора не успяха да се победят.

Мачът стартира в 12.00 часа и се играе на основния терен в Национална футболна база “Бояна”. Главен съдия е Християна Гутева с асистенти Иво Колев и Мартин Венев. Преди три дни двата отбора изиграха приятелска среща, която бе спечелена с 2:0 от "лъвчетата", водени от селекционера Ангел Стойков. Головете отбелязаха Борислав Маринов и Константин Павлов. Сред зрителите в "Бояна" са бившият национален селекционер Георги Дерменджиев, бившият президент на Левски Томас Лафчис, както и треньорите Антони Здравков, Йордан Петков и Стамен Белчев.
Срещата започна равностойно, като поляците бяха малко по-агресивни и стигнаха до два корнера, които обаче не застрашиха сериозно вратаря Алекс Божев. Българският тим отговори с удар от дистанция на Маринов в 7-ата минута. Хубава атака отдясно на поляците в 15-ата минута внесе смут в нашата защита, а след това Божев плонжира и се опита да топката, но я изпусна. При добавката Максимилиан Дзюба не сгреши - 0:1.

В 25-ата минута хубав индивидуален пробив на Байер завърши с точен удар, който обаче попадна право в ръцете на Божев. Пак той обстрелва българската врата две минути по-късно, но този път топката излезе в аут. Секунди по-късно в нашия тим бе направена принудителна смяна. Със съмнения за тежка ковнузия играта напусна Росен Божинов, а неговото място бе заето от Лъчезар Иванов. Защитникът на ЦСКА 1948 бе изнесен на носилка и дълго му бе оказвана медицинска помощ край терена.

Минута преди почивката Божев излезе неразчетено и само неточният мерник на Козловски при прехвърлящия удар остави резултата непроменен. Българите отговориха с шут отдалеч на Захари Атанасов, който премина далеч от целта.

Второто полувреме започна отлично за България, след като само две минути след подновяването на играта Константин Павлов напредна добре и опита удар извън наказателното поле, който бе изключително силен и прецизен и не остави никакив шансове на стража на гостите - 1:1.

В 56-а минута Полша създаде добра ситуация пред нашата врата, при която капитанът на тима Видлар опита удар от вътрешността на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда. В последната минута от редовното време гостите можеха да се разпишат, след като футболист в червено опита овладя добре и опита изстрел, но топката се отби от гредата и тупна на голлинията. Късмет за България!

Това бе и всичко по-интересно около сблъсъка, който завърши 1:1.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

БългарияU18 : 1. Алекс Божев, 4. Симеон Василев, 3. Росен Божинов, 5. Росен Маринов, 7. Захари Атанасов, 13. Кубрат Йонашчъ, 22. Стефан Трайков, 21. Мартин Драганов, 8. Антоан Стоянов, 14. Константин Павлов, 11. Борислав Маринов

Полша U18: 12. Райжиковски, 2. Барзак, 4. Зиолковски, 7. Видлар, 8. Байер, 10. Йедрасик, 15. Дзюба, 18. Терлечки, 20. Козловски, 21. Луберечки, 23. Кобус