Капитанът на националния отбор Кирил Десподов ще запише днес своя мач номер 50 за България. До момента, в своите 49 срещи, футболистът на ПАОК има 14 гола и 9 асистенции, пише Мач Телеграф.

По този начин Десподов ще се изравни по брой срещи с Георги Аспарухов - Гунди, легендата на Левски, който има 19 попадения в своите 50 мача за България. Същият брой мачове имат още Иван Зафиров и Николай Бодуров. Забележително е, че в настоящия отбор на Илиан Илиев няма футболист с повече мачове и голове за България от Десподов. Той влиза в добра форма за предстоящите мачове с Беларус и Северна Ирландия, като от началото на сезона има девет мача за ПАОК, в които е записал общо 385 минути.

Неговият отбор ще играе в основната част на Лига Европа, след като победи Шамрок Роувърс в плейофа с общ резултат 6:0, а Десподов се разписа в реванша.