Младежкият национален отбор на България и този на Уелс завършиха при резултат 1:1 в мач от квалификациите за Европейското първенство през 2023 година. Владо Николов вкара в 61-а минута за България, но веднага след това Сам Пиърсън изравни за "драконите". Мачът беше доста равностоен и равенството изглежда като закономерен резултат.

Родната селекция започна по-активно. Крис Добрев отправи удар още в в 3-ата минута, който обаче не намери очертанията на вратата на островитяните.

В 12-ата минута стражът Шепърд се намеси след хубав удар на Добрев, а "лъвчетата" ни спечелиха корнер. В следващите минути Уелс отговори с удар на Дейвис в аут и опасен шут на Торп в 19-ата минута, след който Христов трябваше да се намесва.

В 24-ата минута Джаспър шутира в аут. Пет минути по-късно Торп отново не намери целта, а Вейл последва примера му в 31-ата минута.

В рамките на няколко минути двата тима си размениха неточни удари. Първо Джаспър шутира в аут, а след това Пиърсън беше стреля покрай вратата на Христов.

Второто полувреме започна с нова опасност за лъвчетата, пропиляна от Филип Кръстев. В 53-ата минута Уелс бе близо до гола, но отлична намеса на Христов предотврати гол след изстрел на Уилямс. В 59-ата минута Илия Груев стреля в ръцете на Шепърд.

Както двубоят вървеше сравнително спокойно, така двата тима си вкараха набързо по един гол в рамките на 120 секудни. Първи резервата Владимир Николов даде аванс за "лъвчетата" в 61-а минута, а само две по-късно Сам Пиърсън възстанови паритета.

До края на мача не се стигна до някакви сериозни положения и така "лъвчетата" и "драконите" си тръгнаха с по точка.

УЕЛС U21 – БЪЛГАРИЯ U21  1:1

0:1 - Владимир Николов (61)

1:1 - Сам Пиърсън (63)

Стартови състави на двата отбора:

УЕЛС U21: 12. Шепърд - 6. Бойс, 3. Джоунс, 2. Стивънс, 5. Астли, 7. Пиърсън, 4. Тейлър, 8. Уилямс, 15. Торп, 9. Вейл, 10. Дейвис

Селекционер: Пол Бодин

БЪЛГАРИЯ U21: 12. Дамян Христов - 2. Виктор Попов, 13. Симеон Петров, 18. Атанас Чернев, 3. Йоан Стоянов, 14. Филип Кръстев, 6. Валентин Антов, 8. Илия Груев-младши, 7. Кристиан Добрев, 11. Димитър Тонев, 20. Силвестър Джаспър

Селекционер: Александър Димитров