Селекцията на България до 19 години завърши при резултат 0:0 срещу Люксембург U19 във втори двубой от група 2 в първите квалификации за Евро 2023.

„Лъвовете“ имаха своите шансове за победа, която със сигурност щеше да класира тима за следващата фаза. В третия си двубой „трикольорите“ играят срещу лидера Турция, докато днешният ни съперник среща Азербайджан.

Югоизточните ни съседи са на първа позиция в групата с 4 точки, а нашите национали са също с толкова, но втори заради по-лоша голова разлика. Третото място е за Люксембур, който е с 2, а на дъното са азерите без пункт до момента.

През първия четвърт час двата отбора се проучваха и до по-опасни ситуации пред двете врати не се стигна, а битката бе основно в центъра на терена.

Около 20 минути след първия съдийски сигнал играч на гостите шутира, топката се отклони коварно в бранител, но Андреев показа добър рефлекс и не допусна да бъде пробит.

Три минути преди почивката стражът на Левски се отличи с още една намеса, отразявайки опасен удар от фал на люксембургски национал. "Лъвовете" отговориха с удар на Колев отдалеч, но неточен.

Антон Узунов
75 снимки

В първия четвърт час на второто полувреме родните национали взеха превъзходство над своя съперник, като най-чистият шанс се откри пред Мартин Георгиев. Бранителят на Барселона не намери вратата на гостите от 4-5 метра при едно разбъркване след ъглов удар.

В 80-ата минута „трикольорите“ като по чудо не отбелязаха. Нгуен изведе отлично Колев сам срещу Маргато, но нападателят стреля в тялото на вратаря. Едва две минути по-късно Колев подаде брилянтно към непокрития Димитров, чийто удар профуча покрай вратата.

FT / БЪЛГАРИЯ U19 - ЛЮКСЕМБУРГ U19 0:0

България: 12. Андреев, 14. Иванов, 4 Маринов, 3. Павлов, 6. Георгиев, 8. Митков, 18. Нгуен До, 22. Стоянов, 15. Маринов, 7. Златев, 10. Колев

Люксембург: 1. Маргато, 3. Лохел, 4. Агостинели, 15. Гонсалвеш, 2. Торес, 11. Родригес, 8. Оливейра, 6. Афонсо, 7. Иригойен, 10. Еушан, 9. Видейра