Юношеският национален отбор (до 17 години) на България победи с 2:1 Андора и спечели своята квалификационна група 13. Момчетата на треньора Тодор Симов събраха 7 точки от три мача, а още след миналия мач с Унгария си гарантираха участие във втория Елитен кръг на квалификациите за Европейско първенство.

Капитанът на тима Михаил Полендаков откри резултата за България в 16-ата минута от дузпа, а Денис Гиведжов вкара за 2:0 за България в 31-ата. Тимът на Андора върна едно попадение в 3-ата минута на добавеното време на първата част чрез Дани де Лима. Минута преди края вратарят Феран Фернандес беше отстранен с червен картон.

България стигна до ранна преднина след дузпа, която беше отсъдена заради игра с ръка на Жан Родригес. При постепенна атака Полендаков центрира в наказателното поле, а футболиста на Андора спря топката с ръка, отиваща към Филип Гигов. Въпреки протестите, съдията Ашот Галичкян не се поколеба и сложи топката на 11-те метра. Полендаков обърна посоката на изпълнението и не остави шанс на вратаря.

В 31-ата минута България стигна до втори гол, дело на крилото на Левски Денис Гиведжов. Той получи подаване от Борис Тодоров, влезе на дрибъл в наказателното поле и прати топката в близкия ъгъл. В 3-ата минута на добавеното време на първата част Андора върна един гол чрез Дани де Лима. Той скочи в наказателното поле, необезпокояван от никой, и засече с глава центриране на Йедид Сантаела от фаул, изпълнен близо до левия тъч.

През второто полувреме двата отбора имаха по две добри възможности за гол, но вратарите се справиха. За българския отбор шансове се откриха пред Марто Бойчев и Кристиян Йорданов, но вратарят на Андора се справи. Българският страж Пламен Пенев пък отби изстрели на Миранда и Сантаела.

В другата среща от групата домакините на турнира Унгария победиха с 3:1 Босна и Херцеговина и също продължават към елитния кръг, събирайки 6 точки. Босненците остават с 4 и ще чакат развоя на другите групи, надявайки се да станат един от петте трети отбора с промоция.

Съставът на България: 12. Пламен Пенев, 2. Кристиян Йорданов, 6. Мерт Салим,  3. Данаил Ластарджиев, 19. Давид Димитров, 20. Калоян Божков (90 – 8. Михаил Петров), 5. Михаил Полендаков (к), 16. Борис Тодоров (46 – 17. Виктор Иванов), 7. Стивън Жерард (46 – 10. Марто Бойчев), 9. Филип Гигов, 22. Денис Гиведжов (77 – 18. Емил Найденов)

Селекционер: Тодор Симов

Голмайстори: 0:1 Полендаков 16-д, 0:2 Гиведжов 31, 1:2 Де Лима 45+3