Юношеският национален отбор на България до 16 г. започна с категорична победа с 3:0 над Андора участието си в приятелския турнир под егидата на УЕФА в Албена. Попаденията за тима на селекционера Йордан Петков отбелязаха Александър Маринов и Венцислав Иванов.

„Лъвчетата“ имаха превъзходство през целия двубой, но успяха да го материализират едва в края на мача, когато паднаха и трите попадения. В 75-тата минута футболистът на Лудогорец Александър Маринов откри резултата, а в добавеното време Венцислав Иванов от ЦСКА отбеляза два гола за крайното 3:0.

Следващата среща на България от надпреварата е на 9 април от 11:00 ч. срещу Молдова.

Съставът на България: 12. Златомир Стоименов, 4. Тодор Цонев, 13. Самуил Колев, 18. Стивиян Макавеев, 5. Ивайло Митев, 19. Кубрат Йонашчъ, 8. Димитър Петров, 7. Константин Димитров, 10. Джанер Садетинов, 17. Мартин Ситев, 20. Георги Стоянов (след почивката в игра влязоха 6. Пламен Аршев, 11. Димитър Диклиев, 22. Илиян Димитров, 3. Димитър Христов, 21. Венцислав Иванов, 15. Александър Кавраков, 16. Васил Казалджиев, 14. Александър Маринов, 2. Борис Стойков).

Селекционер: Йордан Петков

Голмайстори: 1:0 Маринов 75, 2:0 Иванов 90+1, 3:0 Иванов 90+4