Националният тим на България за девойки до 19 г. отново загуби от Румъния във втората проверка между двата тима (0:2) на Градския стадион в Русе. Преди два дни тимът на селекционера Троян Радулов отстъпи с 0:3.

Днес България излезе в почти изцяло променен състав, но имаше малшанса да се окаже догонващ в резултата още в 3-ата минута. Нашите момичета се опитаха да установят натиск, който обаче бе прекършен в средата на полувремето, когато гостите реализираха второ попадение. До края на двубоя и двата тима пропуснаха изгодни положения, но до нов гол така и не се стигна.

Съставът на България: 1. Мартина Илиева, 3. Бианка Демирова, 4. Ива Дамянова (46 – 5. Силвия Найденова), 11. Рона Михайлова (46 – 10. Виктория Генова), 14. Теодора Параскевова (46 – 7. Антония Ангелова), 15. Михаела Михайлова, 16. Александра Маринова, 17. Ивана Тодорова, 18. Ивета Андрейчева (55 – 9. Виктория Цветкова), 21. Полина Демирова (72 – 13. Пламена Пенчева), 22. Преслава Йорданова