България записа позорна загуба от Япония, с 2:7, в полуфинал от "Кирин Къп".

До момента родните национали имаха повече от добър баланс срещу този противник - 4 победи и едно равенство - но Япония показа фантастичен футбол и пречупи традицията.

За първи път от 69 години насам България допуска седем гола във вратата си – за последно през далечната 1947-ма Унгария ни би с 9:0.

След като в три мача България не бе допускала гол, сега само за 45 минути позволи четири, а след почивката въпреки че игра малко по-добре, на националите им вкараха още три.

Това бе и най-тежкото ни поражение от осем години насам, като за последно Сърбия ни би в контрола със 6:1. Любопитното е, че не за първи път България пада катастрофално на Кирин Къп – преди 10 години Шотландия ни би с 5:1.

източник: Gulliver/GettyImages

Още в 11-та минута бе отправен първият удар към Божидар Митрев, който надали очакваше какво ще му се случи след това. Защитата на националния ни тим изглеждаше много зле, и в почти всички ситуации при головете на Япония, оставяше непокрити играчи на домакините.

Шампионът на Англия с Лестър Шинджи Оказаки откри резултата за Япония в четвъртата минута. Кашиваги центрира, а Оказаки с глава бе сам и реализира.

Оказаки отново прати топката в мрежата две минути по-късно, но бе в положение на засада.

Единственото чисто голово положение за България бе в 22-та минута. Страхил Попов центрира отдясно, а Димитър Рангелов засече по най-добрия начин с глава, но Кавашима изби точно под гредата си.

В 27-та минута Япония удвои аванса си, когато Нагатомо центрира отляво, и Кагава с глава, отново напълно непокрит, засече в мрежата.

Красиво попадение вкара в 35-та минута Шинджи Кагава. Той бе намерен на десетина метра от вратата, финтира единствения защитник до себе си и реализира за 3:0.

Защитата на България вече в пълен амок, допусна четвърти гол в 38-та минута, и отново остава статична при едно центриране в пеналта, свалено с глава от Моришиге, за Йошида, който самичък във вратарското поле само добави в мрежата.

Кошмарът продължи и след почивката, и за четири минути паднаха нови два гола. В 53-та Му Каназаки излезе отдясно, изведен с пас по конец, и центрира успоредно на голлинията, за Йошида, който засече за 5:0! В 57-та минута Такаши Усами също се разписа, след като свали центриране на гърди в пеналта, и от воле шутира диагонално в далечния ъгъл за 6:0!

Михаил Александров най-после вкара за България в 59-та минута. Георги Миланов подаде технично към Александров, който влезе в пеналта и прехвърли топката за 6:1.

Финалните десетина минути преминаха любопитно, с още три гола в тях.

В 82-та минута Ивайло Чочев реализира, след като надигра един на един Ендо, и отляво стреля точно за 6:2.

В 86-та Георги Терзиев задържа играч на Япония в пеналта и бе отсъдена дузпа за домакините, която Такума Асано вкара за 7:2.

България също получи правото да изпълни дузпа в 88-та минута, когато Галин Иванов падна в пеналта, но Кавашима спаси удара на Георги Миланов.

Япония заслужено се поздравяваше още в последните минути, за убедителната си, първа победа в историята над България.

Ивайло Петев пък има доста да мисли върху нещата, преди мача за третото място, срещу Дания.

Срещата е във вторник, от 10.00 сутринта.

КАК ПРЕМИНА МАЧЪТ МИНУТА ПО МИНУТА:

Първо полувреме

ГОЛ! - 4 Оказаки откри резултата за Япония - 1:0 за домакините. Кашиваги центрира, а Оказаки с глава бе оставен непокрит и реализира.

- 6 Оказаки отново праща топката в мрежата, но е в засада.

- 12 Добър удар на Сакай, той с глава засече ново центриране, но Митрев изби в корнер.

- 22 Страхотен шанс за България! Центриране отдясно, Димитър Рангелов го засече по най-добрия начин с глава, но Кавашима изби точно под гредата си.

- 24 Кийотаке опита далечен удар, но топката прелетя покрай вратата.

ГОЛ! - 27 Нагатомо центрира отляво, и Кагава с глава, отново напълно непокрит, засече в мрежата за 2:0 в полза на Япония.

- 30 - Центриране на Ивелин Попов от корнер, Кавашима боксира без проблеми.

ГОЛ! - 35 - Красиво попадение на Шинджи Кагава. Той бе намерен на десетина метра от вратата, финтира единствения защитник до себе си, Страхил Попов, и реализира за 3:0.

- 36 - Удар на Кийотаке от границата на пеналта, Митрев спаси.

ГОЛ! - 38 - Защитата на България е в пълен амок, и отново остава статична при едно центриране в пеналта, свалено с глава от Моришиге, за Йошида, който самичък във вратарското поле само добави в мрежата.

- 42 - Кагава е заменен от Такаши Усами, след като удари ребрата си, и като предпазна мярка е изваден от игра.

Второ полувреме

- 45 - Оказаки е заменен от Му Каназаки

- 45 - Иво Иванов заменя Александър Александров.

ГОЛ! - 53 - Кошмарът продължава, Му Каназаки излезе отдясно, изведен с пас по конец, и центрира успоредно на голлинията, за Йошида, който засече за 5:0!

- 56 - Георги Миланов заменя Марселиньо, който получи лека травма в десния глезен.

ГОЛ! - 57 - Такаши Усами също се разписа, след като свали центриране на гърди в пеналта, и от воле шутира диагонално в далечния ъгъл за 6:0!

- 58 - Ивелин Попов е заменен от Стефан Велев.

ГОЛ! - 59 - Михаил Александров най-после вкара за България! Георги Миланов подаде технично към Александров, който влезе в пеналта и прехвърли топката за 6:1.

- 60 - Опит на Димитър Рангелов, който открадна една топка, но ударът му по земя мина далеч от вратата.

- 62 - Венцислав Василев заменя Страхил Попов.

- 71 - Късмет за България, отново играч на Япония влезе с топката във вратарското поле, в последния момент защитник изчисти.

- 72 - Венци Христов заменя Димитър Рангелов.

- 76 - Галин Иванов заменя Михаил Александров.

ГОЛ! - 82 - Ивайло Чочев реализира, след като надигра един на един Ендо, и отляво стреля точно.

ДУЗПА - 86 - Георги Терзиев задържа играч на Япония в пеналта и има дузпа за домакините.

ГОЛ - 87 - И вече 7:2, след точно изпълнение на Такума Асано.

ДУЗПА ЗА БЪЛГАРИЯ - Галин Иванов пада в пеналта и получава наказателен удар.

89 - Кавашима спаси удара на Георги Миланов!

Срещата се играе на стадион "Тойота Стейдиъм" в Нагоя, а Ивайло Петев избра следния стартов състав:

БЪЛГАРИЯ: 13. Божидар Митрев – 2. Страхил Попов, 3. Александър Александров, 4. Георги Терзиев, 20. Живко Миланов – 21. Светослав Дяков (к), 18. Ивайло Чочев, 10. Ивелин Попов – 7. Михаил Александров, 11. Марселиньо, 8. Димитър Рангелов

Резерви: 12. Пламен Илиев, 13. Благой Макенджиев, 16. Иво Иванов, 15. Васил Божиков, 14. Венцислав Василев, 5. Божидар Чорбаджийски, 6. Симеон Славчев, 19. Галин Иванов, 22. Стефан Велев, 17. Георги Миланов, 9. Спас Делев, 23. Венцислав Христов

ЯПОНИЯ: 1. Ейджи Кавашима (Дънди Юнайтед, Шотландия) – 22. Мая Йошида (Саутхемптън, Англия), 6. Масато Моришиге (ФК Токио), 19. Хироки Сакай (Хановер 96, Германия), 5. Юто Нагатомо (Интер, Италия) – 17. Макото Хасебе (Айнтрахт Франкфурт, Германия), 7. Йосуке Кашиваги (Урава Редс), 10. Шинджи Кагава ( Борусия Дортмунд, Германия), 13. Хироши Кийотаке (Хановер 96, Германия) – 9. Шинджи Оказаки (Лестър, Англия), 14. Ю Кобаяши (Кавазаки Фронтале)

Резерви: 12. Шусаку Нишикава (Урава Редс), 23. Масаки Хагашигучи (Гамба Осака), 2. Ген Шоджи (Кашима Антлърс), 16. Юичи Маруяма (ФК Токио), 20. Томоаки Макино (Урава Редс), 21. Готоку Сакай (Хамбургер ШФ, Германия), 3. Уатару Ендо (Урава Редс), 24. Юки Кобаяши (Джубило Ивата), 25. Рийота Ошима (Кавазаки Фронтале), 4. Кейсуке Хонда (Милан, Италия), 8. Генки Харагучи (Херта, Германия), 11. Такаши Усами (Гамба Осака), 15. Му Каназаки (Кашима Антлърс), 18. Такума Асано ( Санфрече Хирошима)